BRANJE NE POZNA MEJA


Učiteljica Katja Koroša nam je povedla nekaj zanimivih informacij o mednarodnem projektu, ki poteka med našo šolo in šolo iz Hrvaške.
Učenci 3. a razreda so se vključili v mednarodni projekt ”Branje ne pozna meja/Čitanje ne poznaje granice” z hrvaško šolo. Cilj projekta za naše učence je spoznati in prebrati prevedena dela hrvaške literature. Hrvaški učenci pa so brali prevedeno slovensko literaturo.
Z dejavnostmi so začeli oktobra 2021. Učenci se med seboj dobivajo na zoomih, katerih se zelo veselijo. Do sedaj so se videli dvakrat, prvič oktobra ter aprila. Upajo, da se bodo junija videli v živo. Na zoomu so se prvič srečali 16. 12. 2021. Na video konferenci so se spoznavali, predstavili so vsak svojo šolo, naučili pa so se tudi abecede in še marsikaj drugega.
Projekt poteka v sodelovanju z OŠ Matije Gupca iz Gornje Stubice. Vanj sta vključeni učiteljica Ivanka Lisak ter knjižničarka Ines Krušelj-Vidas. Kondinatorici na naši šoli pa sta učiteljici Katja Koroša ter Mateja Kozar.
Lahko si preberete še kaj več na linku: https://citanjenepoznajegranice.weebly.com/

                                                        Gabrijela Kutoš, 8. b

Zadnje novice

Kategorije

Kontakt