LEGO KONSTRUKTORSTVO

Tudi letošnje šolsko leto je na naši šoli potekala interesna dejavnost Lego konstruktorstvo, katero so obiskovali učenci 2. in 3. razredov. Pri krožku smo širili splošno znanje, se učili o delovanju naprav, objektov, strojev in gradili konstrukcije.

Pretekli mesec je v Murski Soboti potekalo regijsko tekmovanje, kamor sta se uvrstila naša najizvirnejša konstruktorja tega šolskega leta – Jure Jakelj iz 3. razreda in Neo Zebec iz 2. razreda. Letošnja tema na tekmovanju je bila “tloris”. Tekmovalci so morali v ptičji perspektivi izdelati maketo hiše ali stanovanja. Neo je za svoj izdelek prejel priznanje za sodelovanje, Jure pa je zasedel 2. mesto med 11. tekmovalci. Za oba uspeha učencema čestitamo.

Tudi naslednje leto bomo izvajali krožek Lego konstruktorstvo.