Ozaveščenost o preventivi pred nalezljivimi boleznimi

ozaveščenost o preventivi pred nalezljivimi boleznimi

V okoliščinah, kot je pojav nove nalezljive bolezni, je zelo pomembna obveščenost in dostop do kakovostnih, preverjenih in strokovno utemeljenih informacij.

Odgovore na vaša vprašanja in informacije o novem virusu  lahko najdete na spletni strani INŠTITUTA ZA JAVNO ZDRAVJE (www.nijz.si).

Tudi na MIZŠ so odprli nov elektronski naslov, ki je namenjen staršem, otrokom, učiteljem, ravnateljem, ki imajo vprašanja v zvezi s preventivnimi ukrepi, povezanih z novim koronavirusom (vprasanja.mizs@gov.si).

V primeru, da ste bili na prizadetih območjih oz. v stiku z osebami, ki so od tam pripotovale, bodite pozorni na bolezenske znake, kot so vročina, kašelj, občutek pomanjkanja zraka. V primeru, da teh bolezenskih simptomov ni, niso potrebni nobeni posebni ukrepi oz. presodite sami (za otroke starši ali skrbniki), če je potrebno ali smiselno ostati doma še teden ali dva po prihodu iz prizadetih območij.

Ravnateljica:
Vasilija Stolnik, univ.dipl.ped. in soc.kult.