Šahovsko državno tekmovanje

 

V soboto, 13.1.2024 je bilo v Mariboru pod okriljem Šahovske zveze Slovenije v dvorani Zavoda Antona Martina Slomška državno šahovsko prvenstvo, kjer je po odličnih rezultatih na regijskem tekmovanju sodeloval tudi nas učenec 6.razreda, Luka Vajs. 

Tekmovalo je okrog 180 mladih deklet in fantov v štirih skupinah do 12 in 15 let. 

Tekmovanje se odvija po pravilih FIDE za pospešeni šah, 9 kol po švicarskem sistemu, kar terja od mladih igralcev veliko zbranosti in psihične pripravljenosti za celodnevne šahovske igre. 

V močni konkurenci mladih šahistov iz vse Slovenije je v svoji kategoriji F12, učenci do 12.leta starosti, med 52 tekmovalci z osvojenimi 4,5 točkami, torej štirimi in pol zmagami od devetih iger, zasedel odlično 30. mesto. Z istim številom točk je bilo razvrščenih 9 tekmovalcev med 23.in 31.mestom.

Nabiranje izkušenj na tako velikih prvenstvih in s tako konkurenco doprinese samo k napredku mladih športnikov.

Iskrene čestitke, Luka!

Mentorica: Ksenija Mavrič 

Zadnje novice

Kategorije

Kontakt

Dostopnost