TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

V petek, 19. 11. 2021, smo imeli tradicionalni slovenski zajtrk. Vsako leto je to poseben dan, ki ga vsi čakamo. Letos je potekal samo prve tri šolske ure.

Prvo uro smo si z razredniki ogledali film o nastanku medu, nato smo imeli zajtrk, ki je vključeval dobrote lokalnih pridelovalcev v neomejenih količinah. Privoščili smo si domač črni kruh, maslo, med, jabolka in mleko. Bilo je zelo okusno.

Potem so sledile različne delavnice. Učenci 6. razredov so pekli palačinke ter medenjake, medtem ko so sedmošolci ustvarjali s sivko ter izdelovali čebelice za eko smreko. Osmošolci smo izdelovali panjske končnice ter hotel za žuželke. Učenci 9. razredov pa so se posvetili poklicni orientaciji.

Učenci 7. a so bili žal na ta dan v karanteni, zato so si zajtrk pripravili sami. Nekatere dejavnosti pa so spremljali na daljavo preko zoom-a.

Zelo smo uživali v dejavnostih. Tradicionalni zajtrk je dan, ki smo ga učenci ponotranjili in je obvezni del šolskih dejavnosti.

Gabrijela Kutoš 8. b, Monika Kralj 8. b, Ines Cartl 8. b

Zadnje novice

Kategorije

Kontakt