Interesne dejavnosti

Letno je za interesne dejavnosti namenjeno določeno število ur, in sicer 2 uri tedensko na oddelek.

Želimo, da interesne dejavnosti izhajajo iz želja učencev, da so mesto kreativnega ustvarjanja, s ciljem utrditi učenčeva močna področja in promovirati dejavnost ter šolo.

V šolskem letu 2020/2021 lahko učenci izbirajo med naslednjimi interesnimi dejavnostmi in društvi, ki jih vodijo strokovne delavke in delavci ali zunanji sodelavci (glej tabelo). Dejavnosti trajajo po eno šolsko uro na teden med šolskim letom, lahko pa tudi v krajšem strnjenem časovnem obdobju. Letni fond ur je predviden za posamezno dejavnost v obsegu 35 ur.

Po dogovoru je možnost število ur za posamezno dejavnost povečati ali zmanjšati glede na program, vendar realizacija ur interesnih dejavnosti ne sme presegati normativnega letnega fonda ur za interesne dejavnosti. Želimo, da bi bil vsak učenec vključen vsaj v eno interesno dejavnost.

V letošnjem šolskem letu ponujamo naslednje dejavnosti:

INTERESNA DEJAVNOSTUČITELJRAZRED
AngleščinaTina Hojnik1. do 3.
AngleščinaTina Hojnik4. do 6.
BadmintonManica Karba6. do 9.
Čebelarski krožekVera SlavičSkupina
Geografski krožekMetka Štuhec6. do 9.
GimnastikaDenis Hofman1. in 2.
Kolesarski krožekKsenija Mavrič5.
Kolesarski krožekNada Vajs Vidnar5.
Kuharski krožekNina Vozlič7. in 8.
Logika, matematična delavnicaManica Karba6. do 9.
Male sive celiceManica KarbaSkupina (7. do 9.)
Mladinski pevski zborRenata Mikl5. do 9.
NemščinaAndreja Sever3. do 6.
NemščinaDora Roškar1.triada
Otroški pevski zborAndreja Sever1. do 4.
Pravljični krožekJelka Vinkovič1. in 2.
Prva pomočNina Vozlič8. in 9.
Računalniški krožekAlenka Črček Ritonja2.
Računalniški krožekSimon Cimerman3.
Računalniški krožekMatevž Jakelj4.
Računalniški krožekNada Vajs Vidnar5.
Rdeči križVera SlavičSkupina
Recitatorski krožekBožena KurbosSkupina
Recitatorski krožekJasna Markovič – JagodičSkupina
ŠahEdi Petek6. do 9.
Šolski bandCiril Kosi4. do 9.
Športni krožekNada Vajs Vidnar1.
Športni krožekMartina Heric4. in 5.
Športni krožekAndreja Filipič Holc2. in 3.
TabornikiMatevž Jakelj6., 7. in 8.
Ustvarjalni krožekMateja Markoja2., 3., 4., 5.
Vesela šolaMarjeta Blagovič4. do 9.
Vrtnarski krožekRenata Kovačič6. do 9.
Zgodovinski krožekMetka Štuhec6. do 9.