Interesne dejavnosti

Letno je za interesne dejavnosti namenjeno določeno število ur, in sicer 2 uri tedensko na oddelek.

Želimo, da interesne dejavnosti izhajajo iz želja učencev, da so mesto kreativnega ustvarjanja, s ciljem utrditi učenčeva močna področja in promovirati dejavnost ter šolo.

V šolskem letu 2019/2020 lahko učenci izbirajo med naslednjimi interesnimi dejavnostmi in društvi, ki jih vodijo strokovne delavke in delavci ali zunanji sodelavci (glej tabelo). Dejavnosti trajajo po eno šolsko uro na teden med šolskim letom, lahko pa tudi v krajšem strnjenem časovnem obdobju. Letni fond ur je predviden za posamezno dejavnost v obsegu 35 ur.

Po dogovoru je možnost število ur za posamezno dejavnost povečati ali zmanjšati glede na program, vendar realizacija ur interesnih dejavnosti ne sme presegati normativnega letnega fonda ur za interesne dejavnosti. Želimo, da bi bil vsak učenec vključen vsaj v eno interesno dejavnost.

V letošnjem šolskem letu ponujamo naslednje dejavnosti:

INTERESNA DEJAVNOSTUČITELJRAZRED
AngleščinaTina Hojnik1. do 3.
AngleščinaTina Hojnik4. do 6.
BadmintonManica Karba6. do 9.
Čebelarski krožekVera SlavičSkupina
Eko krožekAlenka Črček Ritonja2. in 3.
GimnastikaDenis Hofman1. in 2.
Knjižničarski krožekMarjeta Blagovič7. do 9.
Kolesarski krožekKsenija Mavrič5.
Kolesarski krožekNada Vajs Vidnar5.
Kuharski krožekNina Vozlič9.
Eko krožekNina Vozlič6. do 8.
Likovni krožekMateja Balažek2. in 3.
Logika, matematična delavnicaManica Karba6. do 9.
Male sive celiceManica KarbaSkupina (7. do 9.)
Mladinski pevski zborRenata Mikl5. do 9.
Modelarski krožekLenart Barat6. do 9.
NemščinaAndreja Sever2. do 5.
NemščinaDora Roškar7.
NemščinaDora Roškar8.
Otroški pevski zborAndreja Sever1. do 4.
Pravljični krožekJelka Vinkovič1. in 2.
Pustne maskeMatevž Jakelj4. in 5.
Računalniški krožekSimon Cimerman3.
RadioKatja Koroša7. do 9.
Raziskovalna znanjaManica KarbaSkupina (4., 5. in 6.)
Rdeči križVera SlavičSkupina
Recitatorski krožekBožena KurbosSkupina
Recitatorski krožekJasna Markovič – JagodičSkupina
Šolski bandCiril Kosi4. do 9.
Športne igreEdi Petek6. do 9.
Športni krožekNada Vajs Vidnar1.
Športni krožekMartina Heric4. in 5.
Športni krožekAndreja Filipič Holc2. in 3.
TabornikiMatevž Jakelj6., 7. in 8.
Vesela šolaMarjeta Blagovič4. do 9.
Vrtnarski krožekRenata Kovačič6. do 9.
Zgodovinski krožekMetka Štuhec6. do 9.
Geografski krožekMetka Štuhec6. do 9.