23. Slavičev večer

OŠ Križevci iz preteklosti v prihodnost

V okviru občinskega praznika občine Križevci je bil 6. septembra 2023 Slavičev večer. Ker OŠ Križevci letos praznuje 60 let starega dela šole,  je bil kulturni program obarvan šolsko. Preplet zgodovine in sodobnosti so prikazali nekdanji ter sedanji učenci križevske šole, in sicer mladinski pevski zbor OŠ Križevci, učenci 4. razreda kot šolarji izpred nekaj desetletij, devetošolci z deklamacijo in vodenjem ter dijakinje na godalih.

Kako se je šola razvijala tekom let, so v videu povedali trije ravnatelji. Nekdanja ravnatelja, gospod Marijan Topolnik in gospa Lidija Koroša, ter sedanja ravnateljica, gospa Vasilija Stolnik. Ta posnetek bo gotovo zanimiv za naše zanamce. Slavnostni govornik je bil župan občine Križevci, gospod Branko Slavinec, nekdanji učenec križevske šole. Vse zbrane pa ja nagovorila tudi predsednica kulturnega društva Križevci Silva Duh.

Zadnje novice

Kategorije

Kontakt

Dostopnost