TEKMOVANJE ZLATA KUHALNICA

TEKMOVANJE ZLATA KUHALNICA

Učenke 9.b razreda Nika Šek, Nuša Zaplata in Urška Puconja smo se udeležile regijskega tekmovanja v Zlati kuhalnici, ki je potekalo 16. 9. 2021 v SŠGT v Radencih. Kuhale smo ješprenovo rižoto z dodatki po želji ter sestavljeno solato. Rižoti smo dodale piščančje meso, gobice in zelenjavo. Dosegle smo zlato priznanje in se s tem uvrstile na državno tekmovanje v Postojni, ki je potekalo 13. 10. 2021. Skupaj z ekipami iz OŠ Ivana Cankarja Ljutomer in OŠ Stročja vas smo skupaj odpotovale proti Postojni, kjer smo odlično skuhale Ješprenovo rižoto po križovsko, tako smo namreč poimenovale našo rižoto, in pripravile mavrično solato. Seveda nam s pomočjo Žanin Tobias, Lucije Divjak, Tije Petovar in seveda učiteljice Nine Vozlič ne bi uspelo pripraviti tako okusne jedi. Dosegle smo odlično 5. mesto in s tem dobile srebrno priznanje. Čeprav nismo zmagale, smo se zelo veselile dosežene uvrstitve, saj priti na državno tekmovanje ni kar tako.


Nika Šek, 9.b

Zadnje novice

Kategorije

Kontakt