Zlato priznanje na državnem tekmovanju Zlata kuhalnica

V torek, 14. novembra 2023, je v hotelu Perla v Novi Gorici potekalo državno tekmovanje za Zlato kuhalnico. Pomerilo se je 10 osnovnih šol v kuhanju mineštre, pirinih palačink s sadno-skutnim nadevom ter pripravi brezalkoholnega hladnega napitka z okusom vrtnic. Ocenjevala in pozorno spremljala nas je tekmovalna komisija.

Tekmovanja smo se udeležile tudi učenke 9. b razreda, Nadja Budja, Nija Lana Horvat, Živa Kumer, Pika Julija Lebar, Zala Maučec in Eva Šormaz ter dosegle odlično 2. mesto in zlato priznanje. Velika zahvala gre učiteljici Nini Vozlič, ki nas je spremljala, vodila in spodbujala.

Na tekmovanju je bil prisoten tudi župan občine Križevci Branko Slavinec, eden najbolj znanih slovenskih kuharjev Uroš Štefelin ter minister za gospodarstvo, turizem in šport Matjaž Han.

Nija Lana Horvat, 9. b

Zadnje novice

Kategorije

Kontakt

Dostopnost